Index Výroba Ponuka Repas Referencie Kontakt

 

Grover

  Pre malé firmy, tlačiarne, dizajnérske štúdia a radových občanov ponúkame malý gravírovací stroj GROVER na vlastnej kovovej konštrukcii. Stroj je tuhšej konštrukcie vďaka súportu, ktorý je podopretý v dvoch bodoch a je určený na obrábanie dreva, DTD,kompozitných materálov, plastov, dibondu, sklotextitu a vsetkých mäkkých kovov vrátane hliníka, bronzu, duralu, mosadze atd. Upínanie je pomocou úpiniek, alebo vákum.


 

Viac foto

VIDEO vŕtania podkladovej dosky

VIDEO opracovania monolitneho bloku

VIDEO simulácia pohybov

                                          

  Výrobné pracovné pojazdy sa pohybujú:

 •   X 800-1600mm

 •   Y 600-1100mm

 •   Z 150-300mm

  Ďalšie možné nadstavby stroja sú:

 •   Laserový zameriavač počiatku nulového bodu

 •   Štvrtá rotačná os sitouvaná naklápaním vretena pomocou harmonickej prevodovky (+-90uhl/st), alebo prídavným rotačným agregátom (+-360uhl/st a viac)

 •   Automatická výmena nástroja ISO30 (ATC), alebo bez nej

 •   Pre opakujúce sa typy výrobkov kde sa menia iba rozmery, je možné vyrobiť obrazovo navádzané makrá


 

Behranger

  Stroj je určený na drevenný masiv, DTD, a rôzne veľkoplošné materiály. Za pomoci 4-tej osi je možné vŕtať a frézovať do hrán mateiálu. Má veľmi dobre použitie pri výrobe masivnych dveri pri dlabaní zámkov, kľučiek a pántov aj pod miernym uhlom. Samozrejmosťou je frézovanie a falcovanie obvodu masívu, vnútorných okrasných oblúkových profilov a profilov oblúkových okien

  CNC je taktiež určené na výrobu drevenných schodísk, ich oblúkových bokov a dlabov zapustenia šláp, na dlabanie šláp do hrán, výrobu atypických madiel a pod.

  Vďaka 4-tej osi je stroj výborný na veľkoplošné materiály, formátovanie diamantovým nastrojom, vŕtanie NK pántov a kolíkovanie do plochy a hrán. Treba si uvedomiť, že s naklápacim vretenom je možné využiť omnoho viacej fréz a vrtákov, ako je to pri výsuvných agregátoch. Jedna z možností je aj použitie kotúčovej okružnej píly do priemeru 200mm, ktorá je sučasťou nástrojov a je možné s ňou píliť a drážkovať pod rôznymi uhlami.

  Použitie stroja je univerzálne, napr. aj pri takzv. V-carvingu a rôznych 3D frézovaniach (obrazov a ornamentov).


Viac foto

Foto makra

VIDEO všeobecné predstavenie stroja

VIDEO ukážka frézovania

VIDEO ukážka výmeny nástroja pomocou karusela

  Výrobné pracovné pojazdy sa pohybujú:

 •   X 1900-6000mm

 •   Y 1000-2100mm

 •   Z 150-450mm

  Ďalšie možné nadstavby stroja sú:

 •   Zásobník nástrojov v karuseli (otočný kolotoč)

 •   Laserový zameriavač počiatku nulového bodu

 •   Štvrtá rotačná os sitouvaná naklápaním vretena pomocou harmonickej prevodovky (+-90uhl/st), alebo prídavným rotačným agregátom (+-360uhl/st a viac)

 •   Výber Vretena do 15KW

 •   Pre opakujúce sa typy výrobkov kde sa menia iba rozmery, je možné vyrobiť obraovo navádzané makrá

 •   Prídavné vŕtacie a drážkovacie agregáty


Kniffinger

Stroj na profesionálne použitie pre firmy, zaoberajúce sa výrobou textilných výrobkov, topánok, plsťových podložiek atd. Vhodný aj na korok a podobné materiály.

Prednosťou je oscilačný agregát a jeho otočný nôž, ktorý je vždy natáčaný pomocou štvrtej osi proti smeru rezania. Pri použití vákuového stolu je možné rezať aj viac vrstiev na jednu dráhu noža.

Na výber je elektrická, alebo pneumatická oscilačná rezacia hlava so štvrtou osou, vlečný nôž, rezacie kolečko a lámacie kolečko pri výrobe kartonových krabíc a obalov.

Ďalšiou možnosťou je osadiť stroj viacerými hlavami súčastne ako napr. kombinácia oscilačného noža a diodového laserového agregátu.


Viac foto

VIDEO ukážka rezania 5mm filcu

Výrobné zariadenia, automatizácia

Zaoberáme sa aj výrobou jednoúčelových strojov a zariadení, ako napr. pri výrobe stroja na drevené poplastované okná, kde konce profilov nebolo možné klasicky čapovať na fréze, ale technológia vyžadovala čelné súsledné frézovanie.

Viac foto

VIDEO frézovania profilu okna
Ďalšou konštrukciou je linka na výrobu paliet pre automobilový priemysel. Jej prednosťou je flexibilita zmeny rozmerov v šírke, dĺžke, výške a počte použitých lát. Linka je programovateľná aj v počte klincov ich umiestnenia a rozostupe.

Viac foto

VIDEO nastavovania linky